Lokalita | Na Křížení cest
Menu

Za základními službami nemusíte jezdit. A ty další jsou blízko

Pár minut pěšky pro potraviny, do školy i školky, k lékaři nebo do restaurace. Vše podstatné vyřídíte přímo ve Vejprnicích. A když je potřeba, za dvanáct minut jste příměstským autobusem v širším centru Plzně.

Zázemí pro rodiny s dětmi

Vedle mateřské a základní školy najdete ve Vejprnicích řadu míst pro dětské volnočasové aktivity: dětský park s inline dráhou na návsi, sportovní areál u školy nebo třeba tenisové kurty v sousedství projektu Na Křížení cest.

Na náves pro čerstvé pečivo i knedlíky

Místní krámky není těžké si zamilovat. Pro čerstvé pečivo a zákusky ze Sušice se stavte U Pošty. Hned vedle prodává paní Procházková své vynikající domácí knedlíky, které dobře znají návštěvníci plzeňských farmářských trhů.

Vše podstatné vyřídíte přímo v místě

I když jste na dohled od Plzně, pro vyřízení základních věcí nemusíte Vejprnice opouštět. 

+
Česká pošta, Pekárna-cukrárna
+
Základní a mateřská škola
+
Cyklostezka
+
Kavárna Stará škola
+
Restaurace U Mottlů
+
Bus
+
Dětský park a inline dráha
+
Maso a uzeniny
+
Restaurace Formanka
+
Fotbalové hřiště
+
Tenisové kurty
+
Čerstvá vajíčka
+
Medomat
+
Vlaková stanice Vejprnice

Česká pošta, Pekárna-cukrárna

V centru obce stojí budova České pošty. Vyřízení úředních drobností si můžete zpříjemnit návštěvou pekárny a cukrárny, která je součástí stejné budovy. Nabízí vyhlášený Hořovický chléb a čerstvé zákusky ...

Základní a mateřská škola

15 minut pěší chůze od nové výstavby je základní škola s kapacitou 550 žáků a mateřská škola pro 212 dětí.

Cyklostezka

Obcí prochází několik cyklotras, které vás zavedou třeba do Plzně, Křimic, k přehradě Hracholusky nebo Líňskému koupališti. Ta nejnovější Vejprnice-Skvrňany, která vede kolem Pekelného rybníka, je nominována mezi 22 staveb, soutěžících o titul Stavba roku Plzeňského kraje 2020.

Kavárna Stará škola a Rodinné centrum Kulíček

Atmosféra i zákusky zdejší kavárny jsou vyhlášené. V těsném sousedství kavárny navíc sídlí Rodinné centrum Kulíček s miniškoličkou a volnočasovými aktivitami pro děti o dospělé.

Restaurace U Mottlů

Na zážitkovou večeři si nejspíš zajedete do nedaleké Plzně, ale nabídku dobrých jídel mají i zdejší podniky a místní znalci se shodují, že na dobře vychlazenou, točenou plzínku se ve Vejprnicích chodí k Mottlům.

Bus

Autobusových zastávek je v obci několik, jedna přibude přímo u areálu Na Křížení cest, a příměstské autobusy vás do Plzně odvezou několikrát do hodiny.

Dětský park a inline dráha

Přímo v centru obce, kryté vzrostlými stromy, je moderní děstké hřiště a inline bruslařská dráha.

Maso a uzeniny

Na náves vedle pošty pravidelně každé úterní dopoledne zajíždí pojízdná prodejna rodinné masny Vojenice, kterou můžete znát i z plzeňských farmářských trhů. Nabízejí maso z vlastní porážky, klobásky, salámy i vyhlášené Třemošenské uzeniny.

Restaurace Formanka

Místní hospůdka, která denně vaří 3 druhy hotových jídel a od 14:00 pečou pizzu. Nabízí také velký sál pro nejrůznější společenské akce.

Fotbalové hřiště

Od roku 1929 působí v obci fotbalový klub SK Slavia Vejprnice. Moderní hřiště je zázemím nejen zápasů "A" ligy, ale i přípravy místního dorostu.

Tenisové kurty

Tenisové kurty patří pod místní organizaci TJ Sokol, která sdružuje také volejbal, nohejbal, hokej, stolní tenis nebo šipky.

Čerstvá vajíčka

Prodejna místní drůbežárny nabízí denně čerstvá vajíčka.

Medomat

Už jste slyšeli o medomatu? Ne? Dost možná je to totiž místní unikát. Nadšený včelař se rozhodl prodávat svoje produkty netradičním způsobem a za pár mincí vám z automatu vypadne sklenice s medem kdykoli si usmyslíte.

Vlaková stanice Vejprnice

Pouhých 10 minut trvá cesta vlakem z nádraží Vejprnice na plzeňské hlavní nádraží.

...a navíc

praktický lékař
dětský lékař
zubní ordinace
veterinář
kadeřnictví
drogerie
restaurace
potraviny
knihovna
cykloservis
autoservis
železářství

Vydejte se za krásami okolí

V lesích v bezprostřední blízkosti Vejprnic často za celý den nenarazíte na živou duši. Jiné je to v okolí Pekelského rybníka a na cyklostezce podel Vejprnického potoka směrem na Skvrňany. Ta se krátce po svém dokončení stala vyhledávaným cílem vycházek.

Když chcete vyrazit o něco dál...

+
Sobotní výlet pro celou rodinu
+
Na koupačku
+
Plovárna a naučná stezka
+
Odpolední vycházka
+
Do Zoo a dinoparku
+
Pro zvídavé děti i jejich dospělé

Sobotní výlet pro celou rodinu

Věhlasným vývozním artiklem Plzeňska není jenom světlý ležák, ale také Křimické zelí, které koupíte na zámeckém náměstí. Hned pod zámkem je příjemná výletní restaurace s minigolfem, která nabízí čerstvé ryby i s možností si oběd vlastnoručně ulovit. Vede odtud krásná pěší trasa do nedalekých Malesic s přírodním koupalištěm. A 5 minut chůze po proudu řeky je rekreační areál na pláži u řeky s posezením, venkovním ohništěm a hřištěm na diskgolf.

Na koupačku

Do nedaleké Tlučné můžete vyrazit pěšky po turistické trase, na kole po cyklostezce nebo jste tam 5 minut autem.
Lákadlem výletu, který není třeba odkládat až na víkend, je venkovní koupaliště a restaurace Barokní špejchar s pestrou nabídkou jídel i bohatým vinným lístkem.

Plovárna a naučná stezka

Jižně od Vejprnic, 5 km po cyklostezce je plovárna a sportovní areál Líně.
Lenošení na dece si můžete zpestřit procházkou po okružní naučné stezce, která vede k vyhlídkové věži u Nového rybníka. Mokřad vzniklý zaplavením propadliny po bývalém dolu dnes slouží jako hnízdiště mnohým druhům ptactva, je plný ryb a na březích můžete pozorovat mnoho druhů obojživelníků a hmyzu.

Odpolední vycházka

Lokalita Na Křížení cest sousedí s krásným hlubokým lesem, který je protkán klidnými cestami a pěšinami. Pokud chcete svému výletu dát konkrétní cíl, cyklostezka vás po 2 km doveze k oblíbené výletní hospůdce Sokolovna.
V nabíce jsou speciality domácí české i mezinárodní kuchyně. K dispozici dětské hřiště a 4 tenisové kurty.

Do Zoo a dinoparku

Pro všechny z Plzně netřeba dlouze představovat Zoologickou a botanickou zahradu s dinoparkem. Druhá nejstarší Zoo v ČR chová více než 1200 druhů zvířat, čímž v rámci Česka patří na první příčku žebříčku. Z Vejprnic je to 8 km dlouhý výlet na kole, nebo si trasu můžete zkrátit na polovinu, když popojedete jednu zastávku vlakem do Skvrňan.

Pro zvídavé děti i jejich dospělé

Znáte ty výlety, které někdy končí větším nadšením rodičů než jejich dětí? V Technamnia science centru a sousedním 3D Planetáriu bude nadšení všichni!
Promyšlené exponáty, na které je doporučeno sahat, hravou formou představují vědu dětem a hravě zabaví i jejich prarodiče.

Napište
Zavolejte